Může parfém ovlivnit náladu?

Ano, velmi. Vůně působí bezprostředně na psychickou rovnováhu. Příjemná vůně dokáže zklidnit, zlepšit náladu, ale naopak pronikavá, velmi intenzivní vůně zneklidřuje a může vyvolat i urěité potíže. Pamatujte na to, že svou vůní nesmíme své okolí "tyranizovat".

naladaVůně je mocná čarodějka. Vypovídá o naší osobnosti a ovlivřuje náladu i to, jak nás vnímají druzí. Svým parfémem můžeme dokonce říct ,miluji tě'. Vůně parfémů nás ovlivřují mnohem víc, než si uvědomujeme. Mají moc vyvolávat pocity, touhy, změnit nálady a dokonce nepřímo působit na naše okolí. Ale proč nás vlastně některá vůně dokáže povzbudit a zlepšit nám náladu, zatímco jiná nás znervózní a vzbudí až odpor? Může za to mozkový hrbolek zvaný čichový bulbus, který je přímo spojený s čichovými buřkami v nose. Jakmile nos vůni zachytí, vyvolá to reakci v limbickém systému (podvěsek mozkový a jeho okolí), který řídí náš citový a sexuální život.

Přestože parfémy nelze označit přímo za afrodiziaka, příjemná vůně může za určitých okolností působit dráždivě. Většinou jsou to orientální vůně s jasmínem, vanilkou, muškátem, pačuli, ambrou, pižmem nebo cibetem, vzrušující jsou i silné květinové tóny nebo svěží, lehce kořeněné aroma. Samotné vnímání vůní je ale hodně individuální, stejně jako vkus každého z nás. Jeden parfém se zpravidla na dvou lidech rozvíjí odlišně - v závislosti na vlastnostech. pokožky, způsobu života a dalších okolnostech. Naštěstí existuje nepřeberné množství vonných kompozic. Dnes rozlišujeme až 60 000 vůní, ze kterých je možno vytvořit asi 800 parfémů, takže ten svůj zamilovaný si může najít každá z nás.

Děkujeme. Zde máte slevový kód, který můžete použít při objednávce.

Kód