Skupiny vůní

Dle nejnovějšího způsobu třídění rozeznáváme následující skupiny vůní. Tento třídící systém je vypracovaný skupinou Haarmann - Reimer. Parfémy různých značek dělíme na několik hlavních skupin a jejich variant. Ke každému parfému, který se u nás prodává je v detailním popisu uveden i jeho typ vůně. Zde jsou jednotlivé typy popsány.

Květinové

květy Převládají vůně květů, nejčastěji růže, jasmínu, konvalinky, bezu, tuberozy a jiných. Je možné mezi nimi najít vůně do práce (květinové s ovocnými a vodními tóny), ale i na večerní setkání (rafinované kytice květů s orientálním nádechem).

Varianty: zelené, ovocné, citrusové, aldehydové, sladké, orientální, vodní.

FM Květinové vůně: 

 

Orientální

orientPřevládají intenzívní tóny pudru, vanilky, balzamikových živic, kořeněné i zvířecí (ambra, pižmo, kastoreum, cybet). Vykreslené jsou jako teplé, smyslné, erotické, těžké, sladké. Určeny jsou na večer a zimní období. V průběhu dne mohou být používány orientálně-svěží vůně. Josu mezi nimi vůně pro ženy i pro muže.

Varianty: ambrové, kořeněné, dřevité, ovocné, květinové.

FM Orientální vůně:

 

Chyprové (cypříškové)

chypr Svěží, ale i teplé a smyslné, to jsou vůně s označením chyprové. Převládají vůně mechu dubového, labdanum, pačuli, bergamontu. Přídavek citrusu jim dodává lechtivou svěžest a ušlechtilost. Jsou mezi nimi vůně lehčí i těžší, na použití přes den i večer. Do tohoto typu řadíme pánské i dámské vůně.

Varianty: dřevité, s nádechem kůže, svěží, ovocné, živočišné, orientální.

FM Chyprové vůně:

 

Fougére (kapraďové)

kapradinyKapraďové neboli Fougére skupina vůnÍ označuje kombinace bylinkově - svěžích levandulových tónů a mechových not. Kapraďovité noty se  nacházejí především v pánských vůních v mnoha variantách plných originality. Převládají zde tóny levandule, pačuli, kumarinu, mechu, dubového dřeva a bergamotu.

Varianty: svěží, dřevité, ambrové, levandulové.

FM Kapraďové vůně:

 

Citrusové

citrusySilice z citronu, bergamotu, limetky, mandarinky a květů pomerančovníku jsou typické svou osvěžující a nahořklou vůní. Citrusy vydávají svěží a čistou vůni, proto se většinou přidávají do vonných směsí jako vrchní nota. Vůně ve vás podněcují představu koše plného čerstvě nasbíraných citrusových plodů. Osvěžují a evokují vzpomínky na slunečné letni odpoledne.

Varianty: svěží citrón, mandarinka, pomeranč.

FM Citrusové vůně: 

Děkujeme. Zde máte slevový kód, který můžete použít při objednávce.

Kód